Appointments


Appointments

Appointments
Fred Featherly to Environmental Affairs Committee
Jessica Fred, Erica Robinson to Equal Opportunity Committee
Lonnie Johnson, Patricia Farrell, Lisa Dedden, Christopher Rollins to
Community Health Center Board
Pat Curran to Jury Board
Theresa Hubbell to Ingham Regional Medical Center Board
Angela Bouler and Kathie Ann Kuhn to Women’s Commission
Ayanna Scates to Equal Opportunity Committee
Authorize Appointment of General Public Member to Advisory Board
William Matt to Parks Board
Brenda Wellwood to Women's Commission
Alma Staton to Capital Area District Library Board
Amend BCCCP/IHP Special Project Agreement with Michigan Public Health Institute
Neila Tillman and Pam Weil to Parks Board
Jim Kirsch to Equal Opportunity Committee
Margaret Beall to Ingham Community Health Center Board
Barry Damon to the Veterans Affairs Committee
Denice VanLooy to Community Corrections Advisory Board
Sugandha Lowhim as Deputy Medical Director
Martin F. Jones, M.D. as Deputy Medical Examiner
Revise Appointment Section of Intercounty Agreement
Albert LeBlanc to Women's Commission
Dave Scutt to 911 Advisory Committee
Morgan Quinney and Johnhenry Milbourne to Youth Commission
Approve 2003 Apportionment Report
Dean G. Sienko to the post of Medical Examiner
Margaret Aguwa, Linda Coniglio, Richard Griffin, D. Bonta Hiscoe,
Dennis Jurczak, Matthew Kaufmann, Gordon Spink, William Swords
and Martin Jones as Deputy Medical Examiners
Janet Hanneman, Penelope Tsernoglou, Lorna Elliott,
Mary Nicol, Cassandra Vong and Holly Strobel to Animal Control Advisory Comm.
Amend 2003 Apportionment Report
Steve Manchester to Community Mental Health Authority
Jacob Martin and Tyler Vickers to the Ingham County Youth Commission
Set Per Diem for Boundary Commissioners
Matthew Denny to Ingham County Youth Commission
Gordon Spink and Martha Adams to Board of Health 
Darryl Diamond and Guillermo Lopez to Fair Board 
Robert Roach to Friend of the Court Citizens Advisory Committee 
Ashley Starr to Ingham County Youth Commission 
Dale Copedge to Equal Opportunity Committee
Debora Bloomquist to Capital Area District Library Board 
Willie Davis to Ingham Community Health Center Board 
Jenita Moore to the Equal Opportunity Committee 
Rami Janoudi and Matthew Witter to Youth Commission 
Jorge Gomez as Deputy Medical Examiner 
Anne Thompson to Veterans Affairs Committee 
Mary Lindemann, Katey Brown, Deborah Lynch, Vicci Knowlton, Kristen McDonald-Stone
Rebecca Bahar-Cook, Cindie Alwood to Women's Commission 
Paul Wilson and Renee Snodgrass to Youth Commission 
Certifying Representatives for the MERS Annual Meeting.
Kazuya Fujita, Michael McKee and Mark Grebner to Greater Lansing Passenger Rail Council     
Dr. Maurice Reizen to Board of Health 
Appointments to the Lead Task Force. 
Appoint Interim Director      
Page 1 of 7First   Previous   [1]  2  3  4  5  6  7  Next   Last